Mormonlar Ankara’da Bir Huzur Evinde Bulunan Yaşlılara Hizmet Etti

Mormonlar Ankara’da Bir Huzur Evinde Bulunan Yaşlılara Hizmet Etti

Haber Bülteni

Bazen hayatınızı öyle bir şekilde etkileyen ve Tanrı’nın sizi ne kadar çok sevdiğini anlamanıza yardımcı olan insanlarla tanışma fırsatına sahip olursunuz. Bazen bu tanıştığımız insanların tek kelime konuşmasına bile gerek yoktur.

Hayatlarının son günlerini yaşamak için Ankara’da bulunan Melahat Huzur Evi’ne gelmiş olan harika insanların durumu da böyleydi. Birçok insanın hayatına çok önemli katkılarda bulunmuş bu insanlar; çocuk yetiştirmiş, şerefli mevkilerde çalışmış, değerli ve anlamlı bir yaşam sürmek için çok emek vermiş kişilerdir. Şimdi dinlenme sırası onlara gelmişti.

17 Nisan’da, Kilise’nin Gençlik Konferansı’nın bir parçası olarak, İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi’nin Türkiye’deki genç beyleri ve genç hanımları bu huzur evini ziyaret etti. Oradayken camları sildiler, resim yaptılar ve bahçedeki yabani otları temizlediler, çalıları budadılar ve çimleri kestiler.

Arkasından Kilise’nin gençleri şarkılar söyledi. Bu müzik oradaki insanların kulaklarına ve değerli kalplerine ulaştığı zaman odanın atmosferindeki değişikliği hissetmek son derece olağanüstüydü. Başları eğik insanlar başlarını kaldırmaya başladı, gözlerini açtılar, gülümsemeye başladılar ve arkasından gözyaşları döktüler. Önce huzur evinde oturanların, sonra da gençlerin ve liderlerin gözyaşları yanaklarından süzüldü. Şarkı söylenirken, bir adam ritme uygun bir şekilde alkışlamaya başladı ve gençler de ona katıldı. Sonra tüm gençler burada toplanan bu harika dedelere ve ninelere sarılıp onları öptüler.

Bu tatlı insanlarla dolu olan odaya ilk girdiklerinde oldukça gergin olduklarını söyleyen gençler, buradan kalpleri neşe dolu olarak ve bu tecrübe için çok minnettar bir şekilde ayrıldılar.

Kalıcı arkadaşlıklar kuruldu ve oradaki herkes, hizmet etmek sayesinde erişilen, hatta tanımadığımız insanlara hizmet etmekle elde edilebilen gerçek mutluluğu hissetti. Kilise’nin Türkiye’deki üyeleri her zaman çevrelerindeki muhtaç insanlara hizmet etmeye hazırdırlar.

Stil Rehberi Notu:İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi hakkında bildirimde bulunurken lütfen ilk referansta Kilisenin tam adını kullanın. Kilisenin ismini kullanımda daha fazla bilgi için bizim online stil rehberine gidin. »Stil Rehberi.