BYU-Idaho Öğrencileri Türkiye’de Kiliseye Gitti

BYU-Idaho Öğrencileri Türkiye’de Kiliseye Gitti

Haber Bülteni

28 Eylül, İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi İstanbul Derneği Ankara topluluğunun çoğu için sürpriz ve özel bir gün oldu.

Bugün Brigham Young Üniversitesi Idaho’dan 41 üye, Ankara’daki Kilise toplantısına geldi. Birkaç kişinin yardımıyla, 110 kişi civarındaki bir grubu yerleştirmek için kilise ek sandalyelerle dolduruldu.

BYU-Idaho’dan gelen öğrenciler, fakülte üyeleri, öğretim üyeleri ve onlara eşlik edenler kilise toplantılarından önce Türkiye’de, Ankara’da bulunan kilise hakkında bilgilendirilmek için kilise binasının dışında toplandılar.

Bu öğrenciler kendileriyle birlikte böyle bir barış ruhu ve ibadet getirdiler. Toplantıdaki konuşmacılar, bu öğrencilerin toplantıya harika bir his kattığını bildirdiler. Bu toplantı sırasında, genç ve enerjik öğrencilerin özel bir yolla ibadet etmelerinden keyif alan herkes için sessiz bir meditasyon zamanı oldu.

Grup ayrıldıktan sonra Türkiye’deki Kilise üyeleri, bu öğrencilerle birlikte gelen harika ruh hakkındaki düşüncelerini birbirleri ile paylaştılar; bu ruh günün geri kalan zamanında topluluktan ayrılmadı.

Bu öğrenci grubu bir sonraki pazar, 4 Ekim 2014’te devam eden Türkiye turları kapsamında İzmir topluluğuna katıldılar. Bu küçük topluluk henüz yeni bir topluluk olduğu için konuşmaları, müziği, duaları ve törenlerin gerçekleşmesini öğrenciler sağladı. Bunun yanı sıra toplantıya birkaç üye olmayan kişi de katılmıştı, onlar da müzik ve konuşmalar vasıtasıyla toplantının içine çekilmiş gibiydiler. Söylenen özel bir şarkı “Tanrım, Sen Ne Kadar Yücesin” gerçekten ilham vericiydi ve herkes bu özel Rab’bin sofrası toplantısında güzel şeyler öğrendi ve bereketlendi.

İstanbul topluluğu lideri Çakır bu ziyareti koordine etti ve BYU-Idaho’dan Profesör Philip Allred ile bu öğrencilerin gezisini organize ettiler. İlginçtir ki, Profesör Allred Türkiye’de, Ankara’da doğmuştur.

İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi’nin üyeleri dünyanın her yerinde bulunurlar; onlar farklı kültürleri, sosyal çevreleri ve dilleri temsil ederler, ama hepsi İsa Mesih’in öğretilerinde birleşmişlerdir.

Stil Rehberi Notu:İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi hakkında bildirimde bulunurken lütfen ilk referansta Kilisenin tam adını kullanın. Kilisenin ismini kullanımda daha fazla bilgi için bizim online stil rehberine gidin. »Stil Rehberi.