Ankara'daki Uluslararası Akşam Yemeği

Ankara'daki Uluslararası Akşam Yemeği

Haber Bülteni

13 Eylül Cumartesi akşamı İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi Ankara Dalı'nda, bir şükran duasının ardından, sponsorluğunu Dal'ın yaptığı ve Kilise'ye 8 yıl önce katılmış İranlı bir aile olan Tazehabadi ailesi tarafından hazırlanan eşi benzeri görülmemiş bir ziyafet verildi.   

Kardeş Tazehabadi daha önce aşçı idi ve eşi ve iki kızının destekleriyle, Ankara Dal üyelerinin ve ek olarak davet ettikleri yaklaşık olarak 15 arkadaşın zevki ve memnuniyeti için pek çok yeteneğini paylaştı. Menü şunlardan oluşuyordu:

shividbaghali polo: Lima fasulye pilavı ve taze doğranmış dereotu ve safranlı diken üzümü.

polo: diken üzümü ve safranlı pilav

sadehba saffron: safranlı yahni ile beyaz pirinç

ghormehsabzi: bitki yahnisi 

joojeh kabob: ızgara tavuk

kabob: dana kıyması kebabı

morghesokhari: kızarmış tavuk

kotlet: dana pane

dolmehfelfel: biber dolması 

dolmehbademjan: patlıcan dolması

dolmehgojeh: domates dolması

kookoosabzi: bitki sufle

Rice Kurtz (köfte)

Buna ek olarak ziyafeti tamamlamak için yöresel ekmekler, meyveler ve salatalar ayrıca dondurma da vardı.

Yaklaşık 75 yetişkin ve çocuğun katıldığı bu özel uluslararası ziyafeti herkes çok beğendi. Kilise üyelerinin ve misafirlerimiz şu ülkelerden geldiler: Türkiye, Amerika, Meksika, Almanya, İngiltere, Kongo, Nijerya, Haiti, Filipinler, İran, Irak, Ermenistan, Moritanya, Romanya. Herkes bu muhteşem ailenin yeteneklerine minnettar kaldı. 

Ankara Dal'ı yaklaşık olarak üç ayda bir sosyal/yemek aktiviteleri ve ayrıca ayda bir hafif yemeklerin olduğu bir "linger longer"  düzenlemektedir amaç beş milyonluk bir coğrafyaya dağılmış şehirde birbirini yeteri kadar göremeyen ve ziyaret edemeyen kişileri bir araya getirerek daha güzel arkadaşlıklar kurmaları ve birbirlerine destek olmaları ve sevgi göstermeleri için bir fırsat imkanı sunmaya yardımcı olmaktır. 

Bu gruptakilerin birbirlerini ziyareti ve yeni arkadaşlar kurması açıkça ortadaydı ki dostluk ve minnettarlık kesinlikle Günün Gündemi idi.

Stil Rehberi Notu:İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi hakkında bildirimde bulunurken lütfen ilk referansta Kilisenin tam adını kullanın. Kilisenin ismini kullanımda daha fazla bilgi için bizim online stil rehberine gidin. »Stil Rehberi.