Şefkatlİ Hizmetin Yayılan Ruhu

Şefkatlİ Hizmetin Yayılan Ruhu

Haber Bülteni

İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi’nin üyeleri, başka inançların üyeleriyle beraber Türkiye'de muhtaç insanlara yorgan temin etmeye yardımcı olan ve devam eden bir hizmet projesini hayata geçirdiler.

2011 yılının yazında Albay Hansen ve ailesi Ankara’ya geldiler. Onun yanında hanımı, çocukları ve kayınvalidesi vardı. Dört yıllığına Türkiye’ye gelmişlerdi ve aile üyeleri bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmeye karar verdiler. Albay Hansen’ın kayınvalidesi, Türkiye'deki mültecilere giysi ve eşya dağıtılmasına ve bunun organize edilmesine yardım etmek için arkadaşların oluşturduğu harika bir Dinler Arası Grup’a davet edildi.

Hansen ailesi muhtaç insanlara yorgan sağlama ihtiyacı olduğunun hemen farkına vardı ve yorgan dikerken kadınlara kumaşı sabit tutmaları için bir yorgan tezgahı kurmalarına yardımcı olabilmesi için kendi LDS [Son Zaman Azizleri] topluluklarındaki bir üyeden yardım istediler.

Bu aktivitenin yapıldığı haberi çevrede duyulmaya başladı; bu yüzden Hansen ailesi, onların Son Zaman Azizi [LDS] arkadaşları ve kadınlardan oluşan bu dinler arası grup muhtaç olan insanlar için güzel, yumuşacık, ev yapımı yorgan yapmaya yönelik hizmetlerini daha da genişlettiler.

LDS Topluluğu’ndan Gençlik Konferans’ında ve Genç Hanımlar Hizmet Projeleri’nde yorgan dikme ve bağlama toplantılarına katılan gençler dahil, Kilise’nin birçok üyesi de bu projeye katıldı. LDS Topluluğu’nun dışından gelen ve sürekli yardım edenlerin arasında Anglikan Kilisesi rahibinin eşi, vaiz olmak için okuyan iki kadın ve Katolik Piskoposluğu Meclis Başkanı ve onların tüm arkadaşları vardı. Bu kadınlar birbirlerini sevmeyi ve birbirlerine değer vermeyi öğrendiler çünkü hepsi Kurtarıcı’ya ve Cennetteki Babamız’a karşı duydukları sevgiyi paylaşıyorlardı.

Bu dört seneyi aşkın bir sürede kadınlardan oluşan bu grup yaklaşık 750 tane yorgan diktiler ve bunları muhtaç olan insanlara verdiler.

Gönüllülerden biri, Kızkardeş Stacey şöyle dedi: “Biz burada Türkiye'de, farkına vardığımız bir amaç ve ihtiyaç için birlikte çalışıp hizmet verirken, hizmet ruhu,  muhtaç olan insanlara yardım etme isteği, hepimizin içinde yayılan bir güç oldu.”

Stil Rehberi Notu:İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi hakkında bildirimde bulunurken lütfen ilk referansta Kilisenin tam adını kullanın. Kilisenin ismini kullanımda daha fazla bilgi için bizim online stil rehberine gidin. »Stil Rehberi.