Haber Bültenleri

Brigham Young Üniversitesi Oda Orkestrası Konseri

Brigham Young Üniversitesi Oda Orkestrası Kuzey İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Macaristan ve Türkiye'den oluşan 3 haftalık (6-24 Mayıs) Avrupa turu yaptı. BYU gezi grubunda, çok profesyonel bir düzeyde konser veren BYU’nun en üst 49 klasik müzisyenini vardı.

BYU Yönetici-MBA Programı’ndaki Öğrencilerin Hindistan ve Orta Doğu Ziyaretleri

Brigham Young Üniversitesi (BYU) 1875 yılında kurulmuştur ve 33.000 öğrenci sayısı ile Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük özel üniversitedir. Marriott İşletme Fakültesi’nin yaklaşık 150 öğretim üyesi ve 3.000 öğrencisi bulunmaktadır. Marriott Fakültesi her yıl ABD’deki MBA programları içinde ilk 25’te, işletme lisans programları içinde ilk 15’te ve muhasebe programları içinde ise ilk 5’te yer almaktadır.

Şefkatlİ Hizmetin Yayılan Ruhu

İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi’nin üyeleri, başka inançların üyeleriyle beraber Türkiye'de muhtaç insanlara yorgan temin etmeye yardımcı olan ve devam eden bir hizmet projesini hayata geçirdiler.

Mormonlar Ankara’da Bir Huzur Evinde Bulunan Yaşlılara Hizmet Etti

Bazen hayatınızı öyle bir şekilde etkileyen ve Tanrı’nın sizi ne kadar çok sevdiğini anlamanıza yardımcı olan insanlarla tanışma fırsatına sahip olursunuz. Bazen bu tanıştığımız insanların tek kelime konuşmasına bile gerek yoktur. Hayatlarının son günlerini yaşamak için Ankara’da bulunan Melahat Huzur Evi’ne gelmiş olan harika insanların durumu da böyleydi.

Mormonlar ve değişik inanç mensupları Ankara'da Handel'in Mesih oratoryosunu sundu

Türkiye’nin Ankara Dalı’ndaki Mormonlar, Türkiye’nin Ankara kentinde ilk olarak yapılan Handel'in Mesih oratoryasının Paskalya programına katıldılar. 

5 Browns Kardeş, meşhur Mormon müzisyenler Türkiye’yi ziyaret etti

Her yıl düzenlenen 15’inci Antalya Piyano Festivali’nde neredeyse 3 hafta boyunca süren ve olağanüstü yetenekli sanatçılar tarafından her gün verilen muhteşem piyano konserleri 29 Kasım 2014’de sona erdi. Final gösterideki eşsiz klasik “beş piyano takımı” konseri, 5 yetenekli kardeş tarafından verildi; 5 Browns Kardeş’in hepsi, Desirae, Deondra, Gregory, Melody ve Ryan, İsa Mesih’in Son Zamanlar Azizler Kilisesi’nin üyeleridir.

Başkan Eyring Evlilik Konusu Hakkında Vatikan Zirvesine Hitap Etti

23 ülkeden 14 inanç geleneklerini temsil eden dini liderler ve alimler, 17-19 Kasım 2014 tarihleri arasında Katolik Kilisesi'nin ev sahipliğini yaptığı tarihi bir toplantıda erkek ve kadınların evlilikte birbirlerini nasıl tamamladıklarını müzakere etmek için Vatikan'da toplandı.

BYU-Idaho Öğrencileri Türkiye’de Kiliseye Gitti

28 Eylül, İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi İstanbul Derneği Ankara topluluğunun çoğu için sürpriz ve özel bir gün oldu.

Ankara'daki Uluslararası Akşam Yemeği

13 Eylül Cumartesi akşamı İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi Ankara Dalı'nda, bir şükran duasının ardından, sponsorluğunu Dal'ın yaptığı ve Kilise'ye 8 yıl önce katılmış İranlı bir aile olan Tazehabadi ailesi tarafından hazırlanan eşi benzeri görülmemiş bir ziyafet verildi.

Gençlik Konferansı, Ankara, Türkiye, 16-19 Mayıs 2014
 

‘’Mesih’e Gel’’ temalı Gençlik Konferansı 16-19 Mayıs 2014 tarihleri arasında Türkiye-Ankara’da gerçekleştirildi. Türkiye’deki bu programa Ankara, İstanbul, Adana ve Samsun’dan gençler katıldı. Bu başarılı konferansa katılan herkese teşekkür etmek istiyoruz. Bulgaristan-Sofya-Türkiye misyon bölgesi başkanı Wilstead ve eşi de programa katıldı ve ilham verici konuşmalar vererek haftasonu boyunca gençlerle çok anlamlı konuşmalar gerçekleştirdiler.